WARSZTATY ONLINE:

ZBUDUJ STRONĘ TAKĄ JAKĄ CHCESZ Z MOIM 100% WSPARCIEM 

OSZCZĘDZAJĄC PIENIĄDZE, CZAS I NERWY

małe grupy warsztatowe (do 5 osób),

 grupa: wtorki godz. 18-20

 8 spotkań na żywo (ok. 1.5h każde),

grupa wsparcia (z moją codzienną obecnością),

i wiele więcej!

CZY TO BRZMI ZNAJOMO?

Ruszasz z biznesem, wiesz, że strona WWW to teraz must have, aby zaistnieć, ale Twój budżet nie pozwala na zlecenie tego specjaliście?

Jesteś zajęta codziennymi sprawami (etat, dzieci, obsługa klientów) i nie masz czasu samodzielnie rozgryzać tematu jak zrobić stronę WWW?

Komputer i nowe technologie, to nie Twoja bajka i czujesz się bezpieczniej kiedy ktoś pokaże Ci co i jak zrobić?

Czytałaś już wiele poradników i wiesz, że nie chcesz ruszać w drogę do własnej strony WWW sama?

Ale przede wszystkim: chcesz nabyć nowe umiejętności, stworzyć swoje miejsce w sieci samodzielnie, uniezależnić się od wordpressowych specjalistów i być dumną twórczynią strony internetowej.

JEŚLI TAK …

… TO TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE

Wspólnie stworzymy Twoją stronę WWW, która będzie przyciągać nowych czytelników i klientów.

Nauczysz się tworzenia podstron, stron sprzedażowych, stron lądowania, a WordPress nie będzie miał przed Tobą tajemnic.

W mgnieniu oka będziesz aktualizować, dodawać i poprawiać treści.

JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY TYDZIEŃ PO TYGODNIU

W tym tygodniu skupimy się na podstawowych informacjach jakimi są: domena, hosting i architektura strony. Znajdziesz nazwę idealną dla Twojej strony (jeśli jeszcze takiej nie masz). Zrozumiesz, co to jest hosting i co się z nim robi. Określisz wstępny wygląd i układ Twojej strony.

Poznasz również terminologię, aby w przyszłości pracować szybciej i sprytniej.

W drugim tygodniu poznasz tajemnice kokpitu WordPress’a. Ustawisz opcje i funkcje, aby spełniały Twoje potrzeby. Stworzysz pierwsze podstrony i uszeregujesz je w menu.

W trzecim tygodniu skupimy się na wyglądzie strony. Na fontach, kolorach i układzie. Zrozumiesz, co to jest motyw WordPress.

Poznasz motyw premium DIVI (który dostajesz ode mnie w cenie warsztatów). Nauczysz się dodawać moduły, treści, zdjęcia. Poznasz fukcje i możliwości DIVI. 

Na tym etapie zapewne pojawią się pytania. Dlatego też zwolnimy z nauką, a zaczniemy więcej działać. Zależy mi, abyśmy wspólnie robiły stronę WWW. 

Wiesz już jak poruszać się po kokpicie WordPress, poznałaś opcje DIVI i coraz sprawniej obsługujesz funkcje page buildera. W 5 tygodniu jest czas na dodanie bloga. Określimy też kategorie, tagi, i jakie są między nimi różnice. Stowrzysz sidebar na blogu, czyli prawą lub lewą kolumnę w której znajdują się informacje ułatwiające nawigacje po Twoim blogu i stronie 

Według mnie cała moc WordPressa drzemie we wtyczkach (ang. plugins). Są to dodatki, które po zainstalowaniu zwiększają funkcjonolaność strony. Można je porównać do aplikacji na telefonie. Dzięki wtyczkom nasza strona może więcej.

W 6 tygodniu nauczysz się jak instalować wtyczki, jak i gdzie ich szukać i jak dobrze wybrać. Poznasz również wtyczki typu must have, czyli takie które musisz mieć. Dodatkowo w tym tygodniu zainstalujemy Google Analytics i Pixel Facebook.

SEO, czyli pozycjonowanie (i widoczność w wyszukiwarkach) to bardzo głęboki i szeroki temat. W 7 tygodniu przybliżę Ci podstawy i dobre praktyki, które pomogą Twojej stronie lepiej pozycjonować się w internecie. 

Będzie to nasze ostatnie spotkanie na żywo. Zapewne będziesz mieć sporo pytań, dlatego też cała sesja będzie dedykowana Twoim pytaniom.  

CZEŚĆ, JESTEM MARTA!

Wspieram kobiece biznesy od technicznej strony. Sprawiam, że wszystko, co trudne i techniczne staje się zrozumiałe i „do zrobienia”.

Swoją pierwszą stronę WWW zrobiłam w 2006 roku. Miała tytuł „Zakochaj się w Gdańsku” i była cała różowa. Byłam wtedy w liceum. Bardziej interesowała mnie gra w kosza i chłopaki (kolejność nieprzypadkowa 🙂 ).

Do tworzenia stron wróciłam w 2017 roku i zakochałam się w WordPress. Teraz pokazuję, że Ty też możesz zrobić własną stronę WWW, nawet jeśli myślisz, że jesteś „analogowa”.

PRZECZYTAJ, CO O MNIE PISZĄ

To nie jest kolejny kurs online! To są warsztaty online, gdzie wspólnie i w czasie rzeczywistym budujemy  Twoją stronę WWW.

Koniec z odkładaniem robienia strony na później. Wejdź na warsztaty i ciesz się skuteczną, bezpieczną, szybką i ładną stroną WWW w mniej niż dwa miesiące.

JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY OD ŚRODKA

Spotkania w małych grupach warsztatowych (do 5 osób). Jak mówią w grupie siła. Obserwując postępy koleżanek z grupy i Ty będziesz miała większą motywację, aby zrobić w końcu stronę WWW.

8 cotygodniowych spotkań na żywo na ZOOM. Każde spotkanie to ok. 60 minut wiedzy i 30 minut na pytania. Wiedza z danego spotkania będzie podzielona na bloki, a Ty w każdym momencie będziesz mogła zadać pytania.

Dostęp do małej, zamkniętej grupy wsparcia z moją codzienną obecnością. Nie czekasz aż problem sam się rozwiąże tylko od razu piszesz na grupie. Ja odpowiadam, dzięki czemu możesz dalej działać, a pozostałe dziewczyny uczą się na Twoim doświadczaniu.

Dzięki małym warsztatowym grupom tempo zostanie dopasowane do indywidualnego poziomu. Czasem będzie można przyspieszyć, aby innym razem zwolnić i wytłumaczyć materiał w inny sposób.

Każde spotkanie na żywo będzie nagrywane, abyś mogła do niego wrócić w dowolnym momencie. Dostęp do wszystkich nagrań dostaniesz na 365 dni. Być może z pomocą tych warsztatów powstanie więcej niż jedna strona?

Wszystkie prezentacje oraz dodatkowe materiały takie jak: checklisty, ćwiczenia, instrukcje dostaniesz w PDF. Gotowe do wydruku, żeby ułatwić Ci pracę nad Twoją stroną WWW.

Wolisz pracować rano, czy wieczorem? W pierwszej edycji zaplanowałam dwie sesje: wtorki 18-20 i czwartki 10-12. Decydując się na warsztaty wybierz, która sesji lepiej Ci pasuje. Nie będzie możliwości zmiany w trakcie.  

ROZPOCZĘCIE WARSZTATÓW ZA:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dla kogo ten warsztat nie jest?

Ten warsztat nie jest dla Ciebie jeśli:

  • na nic nie masz czasu i nie wygospodarujesz w tygodniu kilku godzin na pracę nad stroną
  • nie masz motywacji i chęci do nauczenia się nowych umiejętności.
  • nie chcesz samodzielnie zrobić strony WWW
Jak mogę dokonać płatności?

Płatności możesz dokonać poprzez szybkie płatności online (Dotpay) lub Blikiem. Jeśli żadna z tych metod płatności Ci nie odpowiada napisz do mnie maila (marta@vipmap.pl) i znajdziemy rozwiązanie.

Czy dostanę fakturę?

Tak, jest taka możliwość. Składając zamówienie podaj NIP Twojej firmy, a ja wyślę Ci w osobnym mailu fakturę. Mam zarejestrowaną firmę (mój NIP: 8491589330) i wystawiam faktury bez VAT.

Na nic nie mam czasu, czy ten warsztat jest odpowiedni dla mnie?

Jeśli masz bardzo mało czasu to ten warsztat nie jest dla Ciebie. Cotygodniowe spotkania na żywo podczas, których będę przekazywać Ci wiedzę zajmą ok 1.5h. Dodatkowo zalecam, aby przynajmniej 3-4h w tygodniu przeznaczyć na wdrożenie wiedzy z sesji na żywo. Jeśli jesteś zabiegana i nie uda Ci się wygospodarować ok 6h w tygodniu na prace nad stroną, to zachęcam Cię do zlecenia tego zadania. Zapraszam serdecznie do współpracy.

Co to jest Divi?

DIVI to płatny motyw premium do wordpressa. Jest to baza – szablon, który uzupełniamy swoją treścią i zdjęciami. DIVI dodatkowo wyposażony jest w tzw. page builder, czyli narzędzie typu drag & drop (przeciągnij i upuść), które przyspiesza i ułatwia pracę. DIVI to świetne rozwiązanie dla osób nietechnicznych. Bez ani jednej linijki kodu zrobisz ładną i funkcjonalną stronę. Dzięki wielu wbudowanym opcjom z łatwością dodasz blog, opinie klientów, slider, licznik i wiele więcej.

W jakiej technologii zrobię stronę www?

Na warsztatach nauczysz się robić strony WWW na WordPress. Jest to bezpłatny program open source (otwarty kod źródłowy). WordPress jest obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem – ponad 30% stron internetowych jest zrobiona na nim. Dzięki, czemu wielu developerów specjalizuje się w programowaniu rozszerzeń do WordPressa, co sprawia, że z WordPressem zrealizujesz (prawie) dowolny projekt. Można powiedzieć, że WordPress nie ma ograniczeń i nada się do: strony wizytówki, bloga, sklepu, platformy kursów online, strony subskrybcyjnej lub do rezerwacji. Obejrzyj wideo, w którym mówię o funkcjach wordpressa.

A co jeśli mam już wykupiony hosting, czy dostanę zniżkę?

Hosting to bonus do warsztatów i nie wpływa na końcową cenę. A być może będziesz zainteresowana zmianą hostingu, bo stary już się kończy lub wsparcie techniczne nie było takie jakbyś chciała.
Odradzam Ci też bardzo hosting na home.pl, czy nazwa.pl. Są to duże firmy, które kuszą niskimi cenami za pierwszy rok, ale bardzo drogo cenią się za odnowienie. Co więcej często zaliczają awarie, a wsparcie techniczne jest średnio pomocne.

Czy domena też jest w cenie?

Domena nie jest w cenie warsztatu, ale możesz ją wykupić w tym samym miejscu, co hosting. Cena zależna jest od rozszerzenia (.pl = 14 zł, .com = 64 zł).

Mam już wykupioną domenę, czy to problem?

To super, że masz już domenę – pierwszy krok za Tobą 🙂 Trzeba będzie podpiąć domenę pod hosting, abyś mogła dalej działać, ale to też żaden problem. Napisz do mnie maila gdzie jest domena, a ja zajmę się podpięciem. Bezpłatnie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości pisz proszę na: marta@vipmap.pl

Pin It on Pinterest