Zaznacz stronę

Przekierowanie poczty na gmail – instrukcja krok po kroku

sty 8, 2019 | Techniczne Zagadnienia

Odbierasz wiadomości email na różnych pocztach u różnych dostawców? Zaczyna Cię męczyć ten chaos, a do tego już kilka razy przegapiałaś ważną wiadomość? W tym artykule pokażę, że przekierowanie poczty na gmail  jest możliwe, a z moją instrukcją krok po kroku zrobisz to szybko i łatwo. 

Strona internetowa na WordPress krok po kroku

Z maila na gmailu korzystam od ponad 10 lat i nie wyobrażam sobie zmiany. Jest to szybkie i wygodne narzędzie, które gorąco polecam każdemu. Bez znaczenia czy Twoja dotychczasowa poczta była na np. onet.pl lub wp.pl, a teraz chciałabyś używać tylko Gmaila. Lub właśnie wykupiłaś domenę, założysz oficjalnego maila i chciałabyś całą pocztę odbierać w jednym miejscu. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to jak przekierować pocztę na gmail.

Co to jest Gmail?

Zanim zaczniemy z technicznymi sprawami, krótko napiszę co to jest Gmail. Być może nie miałaś wcześniej okazji korzystać z Gmail, a jego funkcje i możliwości mogą zachęcić Cię do przetestowania tego narzędzia.

  • Gmail to skrzynka poczty email od Google.
  • Gmail jest dostępny jako aplikacja w wyszukiwarce (aplikacja webowa), czyli aby móc korzystać z Gmail, nie musimy pobierać dodatkowego oprogramowania na komputer.
  • Gmail dostępny jest również jako aplikacja do telefonów komórkowych i tabletów.
  • Dodatkowo zakładając konto na gmailu dostajemy dostęp do pozostałych narzędzi od Google (tj Dysk, Hangouts, Keep i inne).

Co będzie Ci potrzebne, aby zrobić przekierowanie poczty na gmail

  • Konto na gmail (oczywiście)
  • Adres email dodawanej poczty
  • Hasło do dodawanej poczty
  • Serwer POP i port (aby móc pobierać wiadomości z danego adresu email)
  • Serwer SMTP i port (aby móc wysyłać wiadomości z danego adresu email)

Serwer POP i SMTP oraz odpowiadające porty znajdziesz na stronie dostawcy poczty email. Najlepiej wpisać w Google zapytanie “serwer POP wp.pl” lub “serwer SMTP atthost.pl”. Odpowiedź na wyszukanie znajdujemy już jako pierwszy wynik. Serwer POP i POP3 to to samo.

Wyniki wyszukiwania dla serwer pop wp.pl

Wyniki wyszukiwania dla serwer pop wp.pl

Przykład dla wp.pl:
Serwer POP: pop3.wp.pl
Port: 995

Serwer SMTP: smtp.wp.pl
Port: 465

Jeśli mamy już wszystkie dane zaloguj się do poczty na gmail. Kliknij w koło zębate i wybierz ustawienia. Zaraz przeprowadzę Cię przez wszystkie kroki, aby zrobić przekierowanie poczty na Gmail.

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja krok po kroku

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja : krok 1

Wejdź w zakładkę Konta i importowanie. Znajdź “Sprawdź pocztę na innych kontach” i kliknij “Dodaj konto pocztowe”.

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja krok po kroku

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja: krok 2

Wyskoczy okienko, w którym należy podać adres email. U mnie jest to: test656@wp.pl. Kliknij Dalej. W następnym kroku wybierz Importuj e-maile z mojego drugiego konta (POP3). Jeśli będziesz miała możliwość wybierz Gmailify. Kliknij Dalej.

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja krok po kroku

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja: krok 3

W kolejnym kroku podajemy ustawienia dla dodawanego adresu. Nazwa użytkownika zostanie uzupełniona automatycznie (jest to dodawany adres email). Podajemy hasło oraz serwer POP i Port. Przy dodawaniu poczty Gmail automatycznie znalazł serwer POP i port. Weryfikujemy poprawność danych i przechodzimy do kolejnych ustawień.

Pozostaw kopię pobranej wiadomości na serwerze

Zawsze to zaznaczam, w ten sposób moje wiadomości są na Gmailu oraz na serwerze pierwotnym.

Podczas pobierania poczty zawsze korzystaj z bezpiecznego połączenia (SSL)

Jeżeli tylko dostawca naszej poczty to umożliwia, to zaznaczam

Przychodzące wiadomości oznaczaj etykietą Lubię mieć porządek na poczcie email, więc wiadomościom nadaję etykiety tworząc w ten sposób foldery. Dodając nową pocztę można automatycznie stworzyć etykietę z adresem email lub dodać nową etykietę (kliknij w nazwę etykiety, rozwinie się lista, zjedź na sam dół i wybierz Nowa etykieta…)

Archiwizuj wiadomości przychodzące (pomijaj folder Odebrane)

Zaznaczając tę opcję wszystkie wiadomości, które przychodzą na importowane konto nie pojawią się w głównej skrzynce odbiorczej. Będą one automatycznie archiwizowane i odczytać je będzie można wchodzą do folderu z etykietą, którą nadaliśmy wcześniej. Ja czasem z tej opcji korzystam, ale nie zawsze. Dużo zależy, czy pocztę którą importuję sprawdzam codziennie, czy raz na jakiś czas. Jeśli np. importuję pocztę “newsletterową” (tak, tak mam taką :)), to nie chcę, aby wiadomości zaśmiecały moją skrzynkę odbiorczą, więc zaznaczam tę opcję.

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja krok po kroku

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja: krok 4

Kliknij Dodaj nowe konto. Jeśli pojawi się błąd, odczytaj komunikat. Powinien Cię nakierować na to co poszło nie tak. Dodatkowo sprawdź czy wprowadziłaś poprawne hasło, czy aktywowałaś dostęp w pierwotnej poczcie email (np dla wp.pl taki dostęp trzeba aktywować w ustawieniach).

W następnym kroku przekierowywania poczty na gmail dostaniemy pytanie:  Czy chcesz mieć możliwość wysyłania wiadomości jako …? Klikamy tak, ponieważ chcemy z jednej poczty gmail wysyłać wiadomości z różnych adresów email.

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja krok po kroku

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja: krok 5

Wpisujemy nazwę konta, którą chcemy, aby wyświetlała się odbiorcom w polu Od. Jeśli chcesz, aby adres był aliasem zaznacz tę opcję (nie wiesz, co to jest przeczytaj instrukcje od Google). Kliknij Dalej. Pojawi się okno z parametrami SMTP. Sprawdź czy serwer smtp i port są poprawne. Jeśli tak, to kliknij Dodaj konto. Pozostało jeszcze zweryfikowanie, że faktycznie masz dostęp do tego maila. Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie. Sprawdź też folder SPAM, mój email z hasłem wpadł na wp.pl do spamu. Sprawdź weryfikację i gotowe.

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja krok po kroku

Przekierowanie poczty na Gmail instrukcja: krok 6

Pomyślnie przekierowałaś swoją pocztę na gmail. Teraz możesz odbierać i wysyłać wiadomości korzystając z programu gmail. Gratulację!

wysyłanie wiadomości email z poczty gmail korzystając z różnych adresów

Gotowe! Teraz wszystkie Twoje wiadomości przekierowywane są na Gmail i możesz wysyłać maile z różnych adresów.

Testowe konto mailowe, które założyłam na wp.pl było tylko dla potrzeb tego artykułu. Natomiast zauważyłam, że te poczty nie lubią się między sobą i wzajemnie wrzucają wiadomości do spamu. Email z kodem weryfikującym od Google, które zostało wysłane na pocztę wp.pl wpadło do spamu. Z drugiej strony wiadomości przekierowane na gmail z wp.p, również wpadły do spamu. Ot taka ciekawostka.

Ważne! Powyższa instrukcja dotyczy przekierowania poczty na gmail, ale jeśli Twoją główną pocztą jest wp.pl, onet.pl itp. sprawdź ustawienia programu pocztowego, bo prawdopodobnie możesz zrobić analogiczne przekierowanie.

W razie pytań pisz w komentarzu, chętnie pomogę!

Pięknie dziękuję za udostępnienie!
Marta Ostaszewska VIP Map Blog

Cześć, jestem Marta!

Sprawiam, że wszystko, co trudne i techniczne staje się zrozumiałe i "do zrobienia".

Od 2017 roku specjalizuję się w budowaniu skutecznych stron WWW.

POZNAJ MNIE LEPIEJ

Porozmawiajmy

Umów się ze mną na bezpłatne spotkanie.

Powiesz mi o swoich wyzwaniach. Ja zadam Ci kilka pytań i na tej podstawie przygotuję spersonalizowaną ofertę.

UMAWIAM SPOTKANIE

Pin It on Pinterest