Zaznacz stronę

Wizytówka firmy na Google Moja Firma w 3 krokach

kwi 20, 2017 | Techniczne Zagadnienia

W dzisiejszym artykule chcę pokazać jak stworzyć wizytówkę firmy na Google Moja Firma. Będzie to krótki przewodnik krok po kroku dla każdego, kto zarządza firmą z rzeczywistym adresem. Zaczynamy!

Często inwestujemy wiele czasu i pieniędzy w stworzenie profesjonalnej strony internetowej, a zapominamy o prostych i bezpłatnych rozwiązaniach, jakimi są wizytówki w lokalnych katalogach. Tak, dobrze czytasz umieszczenie wizytówki firmy w lokalnym katalogu jest proste (wystarczy kilka minut) i bezpłatne (czasem katalogi oferują płatną wersję premium, ale ta podstawowa jest zawsze darmowa).

Krok 1 – logowanie

Wejdź na stronę Google Moja Firma, kliknij „Zacznij teraz” i zaloguj się na konto Google. Nie masz konta? Żaden problem możesz je założyć teraz. Jeśli na co dzień nie korzystasz z poczty Google Gmail, to najlepszym rozwiązaniem będzie założenie konta używając maila firmowego. System poprosi Cię o takie informacje jak: imię, nazwisko, data urodzenia, email, numer telefonu (przydatna opcja do odzyskania hasła do konta). Na kolejnej stronie zweryfikuj swój numer telefonu i email (tutaj możesz też zmienić email , jeśli np. wkradła się literówka). Może się jeszcze okazać, że ponownie będziesz musiał wejść na stronę Google Moja firma i kliknąć „Zacznij teraz”. Pierwszy krok za nami, idziemy dalej.

Krok 2 – dodawanie wizytówki na Google

Po kliknięciu „Zacznij teraz” pojawi się strona z formularzem. Uzupełnij go informacjami o firmie. Wypełnij każde pole. Podczas wpisywania nazwy firmy (Business name) wyświetli się lista z sugestiami. Sprawdź, czy Twój biznes nie pojawia się na liście. Być może wizytówka Twojej firmy została już stworzona przez kogoś nie związanego z Twoim biznesem. Jeśli tak jest wybierz swoją nazwę i kontynuuj edycję. Nawet jeśli nazwa nie jest 100% poprawna będziesz mógł to edytować później. Nie twórz duplikatów, są one dużym problemem w przyszłości. Kolejnym polem, które może budzić wątpliwości jest Kategoria. Podczas wpisywania pojawią się sugestie, wybierz tę opcję, która najlepiej opisuje Twój biznes. Jeśli nadal nie wiesz, co wybrać sprawdź jak zrobiła to Twoja konkurencja. Upewnij się, że wszystkie dane są wprowadzone poprawnie i kliknij Continue (dalej). Na kolejnej stronie potwierdź poprawność danych na wizytówce firmy na Google.

 

 

Krok 3 – weryfikacja wizytówki

Weryfikacja wizytówki niestety nie następuje natychmiastowo. Google musi sprawdzić, czy firma faktycznie istnieje przy określonej lokalizacji. W tym celu na adres firmy zostanie wysłany list prosto z Google z kodem weryfikacyjnym. Google informuje, że potrwa to ok 1-2 tygodni, natomiast często trwa to nie co dłużej. Gdybyś podczas tworzenia wizytówki na Google stracił dostęp do internetu lub przerwał na etapie potwierdzenia adresu do wysłania kodu, Google wyśle Ci email z przypomnieniem. Będziesz mógł zamówić nadanie pocztówki z kodem PIN przez pocztę email. List do Polski idzie z Francji i od razu po otrzymaniu zweryfikuj swoją wizytówkę na Google, ponieważ kod PIN ma swój termin ważności.

weryfikacja_wizytowki_na_google

Gotowe! Gratulację wizytówka firmy na Google została stworzona!

Jak widzisz proces tworzenia wizytówki firmy na Google jest proste i zajmuje maksymalnie 15 minut. Wizytówka pojawi się na Google Maps i wyszukiwarce Google. Do czasu weryfikacji będzie ona widniała jako niepotwierdzona, ale będzie już widoczna dla potencjalnych klientów. Kolejnym etapem jest optymalizacja i zarządzanie wizytówką firmy na Google w celu lepszego pozycjonowania.

Nie masz czasu lub chęci, daj znać zrobię to za Ciebie! Kontakt

Pięknie dziękuję za udostępnienie!
Marta Ostaszewska VIP Map Blog

Cześć, jestem Marta!

Sprawiam, że wszystko, co trudne i techniczne staje się zrozumiałe i "do zrobienia".

Od 2017 roku specjalizuję się w budowaniu skutecznych stron WWW.

POZNAJ MNIE LEPIEJ

Porozmawiajmy

Umów się ze mną na bezpłatne spotkanie.

Powiesz mi o swoich wyzwaniach. Ja zadam Ci kilka pytań i na tej podstawie przygotuję spersonalizowaną ofertę.

UMAWIAM SPOTKANIE

Pin It on Pinterest